K poskytování služeb a správné funkčnosti tyto webové stránky používají soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Pokud nesouhlasíte, prosím, opusťte tyto stránky. Více informacíSouhlasím
Piquant - Naga Morich

Piquant - Naga Morich

Cena s DPH 65 Kč
Cena bez DPH 57 Kč
Kód položky: chllnm
Popis

Popis plodu: 6,5 cm dlouhá a 2,5 cm široká paprička, dnes typické jolokiovité podoby. Proměnlivost tvarů má obdobu i při zrání v barevnosti. Zrají přes zelenou, žlutě oranžovou až plnou červenou barvu s leskem. Plod je charakteristicky křehký a slabostěnný. Paprička krásně voní a přez svůj pal působí blahodárně.

SHU: více než 1.000.000 (až 1.086.844)

Popis rostliny: Vzrůstem 80 - 100 cm keřík Naga Morich nevybočuje z řady odrůd jolokií. Světle zelené hladké listy vajíčkovitého tvaru mají poměrně hustý spon na stonku a snadno zakryjí nasazené plody. Květ bývá bílí, někdy zelenobílí.

Nároky na pěstování: Provzdušněná hlinitopísčitá zemina vám zaručí zdárný růst. Nemáte-li možnost výživy přírodními hnojivy, soustřeďte se na dostatek dusíku v období růstu, fosforu v období květu a draslíku při dozrání plodu. Speciální zacházení tato pálivka však nevyžaduje a budete mile překvapeni i za základní péči, kterou rostlině poskytnete.

Možná využití: Naga Morich své pěstitele odmění výjimečnou pálivostí a dostatečným aroma. Z čerstvých plodů této odrůdy se stanou lahůdkou vaše domácí pálivé omáčky, avšak při vaření počítejte s kompletním zamoření kuchyně kapsaicinem. Plody nepojídejte celé, nebo podávejte skutečně jenom svým nepřátelům.

Jiné zajímavosti: Tato rostlina není ničím jiným zajímavá, než, že pokud něco bezuzdně milujete, tak vás nekonečně spálí.

© Všechna práva vyhrazena. Obsah toho webu nesmí být v žádném případě bez písemného souhlasu dále publikován.
www.prodejnasemen.cz